Kaderníčky sa pripravujú na FOUR FEST

Len niekoľko dní zostáva do konania 14. ročníka medzinárodného festivalu FOUR FEST. Jeho súčasťou sú tradičné súťaže zručností v odboroch kuchár, barman. čašník, barista, someliér, kaderník, kozmetik a obchodný pracovník.

Naša škola bude mať zastúpenie aj v divácky atraktívnej súťaži v účesovej tvorbe. V kategórii dámsky koktailový účes na leto – drdol zabojuje Eunika Filepová z II.P. Táto talentovaná študentka odboru kaderník nedávno vyhrala ročníkovú súťaž. Za modelku si zvolila spolužiačku Zuzanu Balciarovú. Na súťaž ju pripravuje majsterka OV Judita Kerekešová.    

„Súťažím prvýkrát. Skúšali sme niekoľko účesov a vybrali sme najlepší podľa typu modelky a danej témy. Vytvárať spoločenské účesy ma baví. Spolužiačku za modelku som si vybrala preto, aby som mohla cvičiť počas praxe,“ prezradila Eunika Filepová. Vykúzliť atraktívny účes musí zvládnuť v časovom limite 60 minút. Premiéru ako modelka bude mať Zuzana Balciarová, ktorá sa na FOUR FEST veľmi teší.   

Svoje zastúpenie budeme mať aj v kategórii pánsky športový účes. Na súťaž sa pripravuje Andrea Laliová z II.P. Zaujímavosťou je, že modelom nie je žiak našej školy, ale SOŠ technickej a agropotravinárskej, Jozef Gaál zo IV.RAC. Vyhliadla si ho na školskom plese kvôli sympatickej tvári a kvalite vlasov. Na súťaž ju pripravuje majsterka OV Mgr. Janka Bendová.

„Pri tvorbe účesu sa inšpirujem vlastnou fantáziou, radí mi pani majsterka, sledujeme vychýrených kaderníkov a účesové trendy. Motivujú ma aj sociálne siete,“ podotkla Andrea Laliová, ktorá tiež súťaží prvýkrát. Na vytvorenie pánskeho účesu bude mať 30 minút. 

Obom žiačkam držíme na súťaži palce.

Marta Kanalová