Prievidzský rytier čiernej dámy 2023

Dňa 25. 10. 2023  sme sa zúčastnili deviateho ročníka baristickej súťaže PRIEVIDZSKÝ RYTIER ČIERNEJ DÁMY, v exkluzívnych priestoroch reštaurácie Meridiana. Zmerali sme si svoje vedomosti, skúsenosti s mladými baristami z celého Slovenska a priniesli originálne vystúpenie, ale predovšetkým ponúkli konfrontáciu teoretickej a praktickej prípravy.

Žiaci stredných odborných škôl predviedli kus kávového umenia elegantný servis, zaujímavé vystúpenie a nadšenie ukázať všetkým, ako sa pripravuje kvalitná káva a nápoje z nej.

Organizátorom súťaže bola Stredná odborná škola obchodu a služieb v Prievidzi, v spolupráci s reštauráciou Meridiana, spoločnosťou Miko Káva s.r.o. a Školou Baristu Stanislava Cibuľu.

Zúčastnilo sa 23 súťažiacich zo stredných odborných škôl z celého Slovenska. Baristi mali v časovom limite 12 minút pripraviť  dve porcie espressa, dve porcie cappuccina, a dve porcie voľného nápoja. Hodnotilo sa celkové vystúpenie, komunikácia, odborné vedomosti a zručnosti, kreativita a estetická stránka servisu.

Našu školu reprezentoval Szabolcs Hajdú, žiak 3. ročníka študijného odboru hotelová akadémia pod vedením Ing. Ivany Čillíkovej. Szabolcs sa síce neumiestnil, ale jeho vystúpenie bolo výborné a zo súťaže si priniesol množstvo skúseností a pozitívnych dojmov.

Ďakujeme organizátorom za veľmi pekne zorganizovanú celoslovenskú baristickú súťaž.

Szabolcsovi ďakujeme za reprezentáciu našej školy a želáme veľa úspechov a tvorivosti vo svojej práci. 


Ing. Ivana Čillíková