Školská knižnica: TOP knihami Evitovky

Jedno príslovie hovorí, že knižnica je liečebňa duše. Napriek rýchlemu rozvoju internetu mnohí siahajú po dobrej knihe. Aj v našej škole funguje niekoľko rokov školská knižnica.

Aktívnejšie sa začala rozvíjať pred štyrmi rokmi, keď dievčatá začali čítať hlavne romány pre ženy od slovenských autorov a veľmi obľúbené Evitovky. Ako prezradila koordinátorka školskej knižnice Mgr. Mária Ujpál Beňušová, v súčasnosti má knižný fond 2000 kníh, ale každý rok pribúdajú nové.

„Rodičovské združenie prispieva na nákup kníh sumou 70 eur a 30 eur na knihy týkajúce sa prevencie závislostí a patologických javov. Knihy nakupujeme podľa želania žiakov, pričom sa robí prieskum záujmu. Okrem beletrie sa snažíme objednávať aj odbornú, gastronomickú literatúru. V školskej knižnici nechýba ani čítanie študujúcej mládeže-doporučené knihy pre výučbu slovenského jazyka a literatúry,“ vyjadrila sa Mgr. Mária Ujpál Beňušová.

Dodala, že TOP knihami sú bezpochyby Evitovky: Veľké baby neplačú, Sama mama, Bez dcéry som neodišla, Mal to byť pekný život. Okrem samotných kníh sú návštevníkom knižnice k dispozícii aj tri počítače na prípravu referátov pre odborné predmety i dataprojektor. Knižnica je k dispozícii nielen študentom, ale aj zamestnancom školy.

„Knižnicu využíva aktívne 26 čitateľov. Aj keď je to len malá iskierka, ale v dobe rozmachu elektronických médií, keď je čítanie tlačených novín, časopisov a kníh na ústupe, poteší,“ povedala koordinátorka školskej knižnice.

Podľa jej slov sa chystajú obohatiť knižnicu o nové ženské romány. Prvýkrát pribudne aj cudzojazyčná literatúra – jednoduché poviedky v nemeckom a anglickom jazyku. V pláne je aj zakúpenie DVD, prezentujúceho informácie z germanofónnych krajín v nemčine.

[nggallery id=188]