20. ročník halového futbalového turnaja zamestnancov škôl

Už je to dvadsať rokov čo sa prvýkrát stretli pedagógovia z rimavskosobotských škôl a neskôr aj z okolitých škôl, aby si zmerali sily v najpopulárnejšom športe na svete – futbale. Účasťou partnerských škôl z Maďarska dostal turnaj charakter medzinárodný, veď 20. ročníka sa zúčastnili až štyri školy našich južných susedov. Aj keď sa jedná o športové podujatie, významná je aj jeho spoločenská hodnota, veď väčšina zamestnancov škôl sa počas roka stretne práve tu a počas prestávok, pri záverečnom vyhodnotení a posedení sa uvoľnene porozprávajú.

Tak ako v predchádzajúcich ročníkoch sa turnaj hral v dvoch skupinách, v našej skupine sme sa stretli výlučne s našimi partnerskými školami z Bardejova, Kazincbarciky, Ózdu a Egru. Po tuhom boji, v ktorom sme v závere pre zranenie prišli o dvoch kľúčových hráčov, sme získali tretie nepostupové miesto za favoritmi z Kazincbarciky a Bardejova. Zo semifinálových dvojíc Bardejov – Spojená škola a Kazincbarcika – Základné školy sa vykryštalizovalo finále Spojená škola – Kazincbarcika. Finále malo dostatočný náboj a dramatické zvraty, keď hostia z Maďarska neudržali dvojgólový náskok a prehrali tesne 3:2.
Celkové poradie:
1. Spojená škola RS
2. Kazincbarcika
3. Bardejov
4. Základné školy
5. Špeciálne školy
6. Gymnázium
7. SOŠOaS
8. Eger
9. Ózd
10. Miskolc

Slávnostné vyhodnotenie malo aj trocha nostalgický ráz, keď sa premietali fotografie zo všetkých predchádzajúcich ročníkov. Mohli sme vidieť mnohé tváre o dvadsať rokov mladších kolegov, aj bývalých zamestnancov ale aj tých, ktorí už nie sú medzi nami. Ocenení boli všetci účastníci turnaja a boli odovzdané aj špeciálne ceny pre dlhoročných organizátorov tohto turnaja z oboch usporiadateľských škôl.

M.Slovák

[nggallery id=56]