Exkurzia hotelákov

            V tomto školskom roku dňa 27.4.2015 sa študenti hotelovej akadémie zúčastnili ďalšej zo sérií exkurzií v štvor a päťhviezdičkových hoteloch. Tentokrát to boli štvorhviezdičkové hotely – Partizán na Táloch, Dixon v Banskej Bystrici a zámocký hotel The Grand Vigľaš. Exkurzie sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov hotelovej akadémie.

Hotel Partizán je štvorhviezdičkový kongresový a wellness hotel, ktorý bol v hodnotení  TREND TOP 2015 ocenený 4. – 5. miestom spomedzi všetkých hotelov na Slovensku. Patrí medzi najlepšie hotely v Tatrách. Je to aj  rodinný hotel, ktorý klientom ponúka pohodlie v izbách a apartmánoch moderného, elegantného dizajnu v netradične štýlovom prevedení s panoramatickým výhľadom. V logu má „Hotel v lese, les v hoteli“, čomu zodpovedá aj celkový vzhľad hotela, v ktorom sú využité hlavne prírodné materiály – drevo, kameň, sklo. Súčasťou hotela je aj  nové NATURE Wellness Center a  kongresové centrum  s celkovou rozlohou 1000 m² s deviatimi  plne vybavenými klimatizovanými rokovacími sálami a salónikmi, ktoré disponujú najmodernejšou technikou. Toto všetko mali študenti možnosť vidieť v hoteli, ktorým nás sprevádzali ochotní pracovníci hotela.

Druhým v poradí bol štvorhviezdičkový kongres hotel Dixon v Banskej Bystrici. Hotel sa nachádza uprostred zelene  v oddychovej zóne mesta pri letnom kúpalisku a športovo-rekreačnom areáli. Je určený predovšetkým na organizovanie veľkých  firemných športových podujatí a konferencií a školení. K hotelu patrí wellness centrum, 4-dráhový bowling a areál plážového kúpaliska, kde je k dispozícii  bedmintonová hala s 12 kurtmi, 2 umelotrávnaté ihriská na minifutbal, 3 ihriská na plážový volejbal a termálne bazény. Priestory hotela, hotelových izieb, reštaurácie, kongresové priestory i bowling centrum boli súčasťou prehliadky tohto hotela.

Posledným na našej ceste bol štvorhviezdičkový zámocký hotel The Grand Vígľaš. Obnova zámockého objektu začala v  roku 2009 a rozsiahla rekonštrukcia bola ukončená v roku 2013. V roku 2014 sa stal zámok oficiálnym sídlom Rádu mečov kruhu a bol otvorený aj pre verejnosť. Objekt zámku je zapísaný v zozname Národných kultúrnych pamiatok a je zrekonštruovaný ako kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytovaním wellness služieb. Hotel zabezpečuje ubytovanie v izbách siedmych kategórií, stravovanie v dvoch reštauráciách, zabezpečuje svadby v gotickej kaplnke alebo v rytierskej sále, kongresy, semináre, školenia, oddych v hotelovom wellness centre. Zabezpečuje tiež prehliadky zámku s odborným výkladom. Takúto prehliadku zabezpečili aj pre nás, obohatili nám ju však aj o ukážky priestorov, ktoré bežným turistom neponúkajú, vzhľadom na to, že je to nielen nádherne zrekonštruovaný zámok, ale aj plne vybavený hotel.

Táto mimoriadne vydarená exkurzia bola v poradí už štvrtou z exkurzií, na ktorých sa majú naši študenti hotelovej akadémie možnosť každoročne zúčastniť a na ktorých majú možnosť vidieť hlavne štvor- a päťhviezdičkové hotely na Slovensku. Doteraz to boli hotely – Tenis vo Zvolene, Kaskády na Sliači, Royal na Látkach, Grand Hotel Kempinski na Štrbskom Plese, Slovan v Tatranskej Lomnici, DoubleTree by Hilton v Bratislave a  Kempinski Hotel River Park tiež v Bratislave.

[nggallery id=132]