Interview s Petrom Cmoríkom

 Po súťažiach a vyhlásení výsledkov Four festu euroakademik gastro 2015 SOŠ obchodu a služieb na 18.hod. pre pobavenie študentov pripravila vystúpenie:  víťaza Superstar 2006,   5-násobného Zlatého slávika – Petra Cmoríka.

Narodil sa v Roňave, ale vyrastal vo Veľkom Krtíši.  Od piatich rokov  sa venuje hudbe, hre na klavír.  Študoval učiteľstvo na UMB v B.Bystric,  vyučoval na umeleckej škole vo Veľkom Krtíši – klavír, keyboard, gitara.

Zahral si v muzikáli Traja mušketieri d´Artagnana.

Doteraz vydal 4 albumy :   2006   Nádherný deň , 2007   Žijem ako viem, 2008 so skupinou P.Cmorík BAND  Jedno si želám , 2013 CD „ O Tebe…“

Známe sú jeho hity: Dážď , Mám pocit,  Nesmieš sa báťRozmýšľam nad tebou.  Vianočná pieseň Len tento deň je stále hraná v rádiách.

Po vyše 1,5 hodinovom koncerte bola autogramiáda a predaj CD.

Tí, ktorí prišli, sa bavili a neľutovali.

 

1. Internetové zdroje uvádzajú dve mestá Vášho narodenia, Rožňavu/Veľký Krtíš. Aká je pravda? Narodil som sa v Rožňave, ale vyrastal som vo Veľkom Krtíši.

2. V súčasnosti pôsobíte v Bratislave. Ako často chodievate do svojho rodiska a čo Vás tam ťahá? Chodím, kedy sa dá. V Krtíši žije moja mamka. Mám tam najlepších kamarátov a je to moje najprirodzenejšie prostredie. 

Four fest je súťažná prehliadka zručnosti študentov SŠ zameraných na obchod a služby.

3. Aký ste boli študent? Učil som sa dobre. Na ZŠ som bol jednotkár. Na strednej  som sa začal viac venovať hudbe a už som patril medzi dvojkárov. Aj vysokú školu som absolvoval príjemne.

4. Podelíte sa s čitateľmi o vtipnú príhodu zo školy či z koncertovania? Napadá ma ich mnoho, ale … ( tajnostkársky sa usmial a utrel si orosenú tvar, lebo v šatni bolo aj po 20.hodine teplo )    

Dnes (Four fest 11.6.2015) súťažili kuchári, čašníci, barmani, baristi, someliéri … Aby som sa dotkla aj témy gastronómie –

5. Ktoré je Vaše obľúbené jedlo?  Všetky od mamy. S chalanmi v Česku obľubujú českú tradičnú kuchyňu – knedlo,vepřo,zelo a podobne.

Nápoj/drink ? V poslednom čase nám najradšej vodu s citrónom.

Víno? Pochádzam z vinárskej oblasti, trochu sa rozumiem do vinárstva. Mám degustačné skúšky a bývam hosťom v hodnotiacich komisiách. Nemám vyhranenú značku, druh vína. V lete volím biele suché odrody, v zime červené.

Káva? Myslíte Arabicu? ( pozn. odroda kávy ) Nepotrebujem na kávu chodiť do kaviarne. Stačí mi malé presso. Alebo nesca s mliekom.

6. Rád cestujete, na akom nezvyčajnom mieste ste boli? Bol som kdekade. Polroka som žil v Japonsku. Navštívil som Brazíliu. Tento rok až aj Čínu. Pred dvomi týždňami som sa vrátil z Barcelony, ktorá je pre mňa najpôsobivejším mestom- stravou, mentalitou , zmesou kultúr a polohou.

7. Čo by ste v najbližšom čase chceli dosiahnuť, urobiť? Chystáme nový albúm. Mal by výsť do októbra 2015. V nedeľu točíme klip, je to príbeh s ľudovým koloritom. ( na smartfone ukazuje obrázky: s účinkujúcimi sú oblečení v liptovských krojoch. Kto to je a o čom bude klip, neprezradíme J

8. Podľa čoho , okrem hudobných daností, ste si vyberali členov Vašej skupiny Peter Cmorík BAND? Aby sme si sadli ako ľudia. Chlapci sú skvelí mladí muzikanti. Pracovne musia byť disciplinovaní, t.j. dochvíľni, zodpovední. Dobrí ľudia, dobrí kamaráti, lebo sme dlho, často spolu na turné, keď skúšame.

Na záver „test“ pozitívneho myslenia.

9. Čo Vás dnes potešilo?  Mám rád slnko. Dodá energiu. Keď sa ráno zobudím a svieti slnko, hneď mám krajší deň.                                                           ( H.Chrenková )