Kapitánka šou Milujem Slovensko

     Piatkový večer na RTVS patrí od septembra opäť zábavnej relácii Milujem Slovensko. Jej neodmysliteľnou súčasťou boli niekoľko rokov kapitáni Adela Banášová a Dano Dangl. Táto ostrieľaná dvojica sa však rozhodla skončiť. Adelu nahradila rodáčka z Rimavskej Soboty, absolventka našej školy v odbore obchodný pracovník Stanka Pázmanyová-Kašperová. Svojou bezprostrednosťou, energiou si za pomerne krátky čas získala sympatie mnohých divákov. Stanka mala vzťah k umeniu už od detstva. Vychodila ZUŠ, konkrétne dva stupne literárno-dramatického odboru, klavír, dlhé roky tancovala vo folklórnom súbore. Ako stredoškoláčka hrala v amatérskych a ochotníckych divadlách.  Nebolo teda prekvapivé, keď sa rozhodla po skončení strednej školy pokračovať v štúdiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Od roku 2007 je členkou prešovského Divadla J. Záborského. Divadlo miluje, podľa Stanky je divadlo miesto, kde sa mágia stáva skutočnosťou.

     V januári 2014 vhupla pod čepiec. Vyvoleným, ktorému povedala svoje „áno“, sa stal obchodník s vínom Marek Kašper zo Sabinova. Svadbu mali v divadelnom chráme. Stanka je  vynikajúca herečka, speváčka i mamina dvoch detí Barborky a Tomáška. Štvorčlenná rodinka býva kúsok pri Prešove, v dedinke na lazoch v domčeku s božským výhľadom.

     Okrem divadla sa venuje aj práci v občianskom združení Červený nos Clowndoctors.  Navštevuje ako profesionálna klaunka, sestrička Vydarená, choré deti a seniorov. Ľuďom uzavretým medzi štyrmi stenami sa snaží priniesť motiváciu a dať im pocit, že stoja za to, odovzdáva pozitívne emócie. Stanka je predovšetkým divadelná herečka, no má za sebou už niekoľko filmových projektov: natočila  film v projekte Nesmrteľní pre Slovenskú televíziu a pre televíziu JOJ seriál Zoo.

     Samozrejme Stanka nie je jediná umelecká duša. 

Úspechy v hudobnej sfére dosiahli:  speváčka Peťa Kepeňová- účastníčka Superstar, či Vojtech Botoš študujúci v súčasnosti na Akadémii umení v Banskej Bystrici hru na violu. 

Od roku 2015 je členom kapely Dobrá muzika. Interpretáciou skladieb (od klasického žánru cez folklór, filmovú a muzikálovú tvorbu) prinášajú nový pohľad na rôznosť, žánrovú pestrosť a nové hudobné štýly.

     Na všetkých spomínaných je naša škola hrdá a praje im ďalšie úspechy.