Naši žiaci praxujú na Cypre

Slnko, more, pláž, palmy – takto to vyzerá na gréckom Cypre, kde v máji pricestovali lietadlom deviati  žiaci našej školy zo IV. H (hotelová akadémia) a I.S (spoločné stravovanie). Nešli tam však na dovolenku oddychovať, ale vykonávajú zahraničnú prax v priestoroch luxusného 5* hotela Adams Beach Hotel.  

Zástupcovia tohto hotela Kassianos Peracha a Adamos Andreou navštívili našu školu za účelom pracovných pohovorov ešte v januári. Na základe nich boli všetci záujemcovia na zahraničnú prax prijatí. Spĺňali požadované kritériá, vrátane zručností a výbornej znalosti angličtiny.

„Prax potrvá tri mesiace. Prvá skupinka deviatich žiakov ju bude vykonávať do 5. septembra. Od júna do 10. októbra budú praxovať na Cypre ďalší dvaja žiaci z III. H. Väčšina žiakov získava skúsenosti v profesii čašník, jeden ako kuchár. Ten mieni nadobudnúť  zručnosti v rámci sushi kuchyne,“ informovala  koordinátorka zahraničnej praxe Ing. Monika Brezovická.

Podľa jej slov vedenie hotela dalo našim žiakom niekoľko dní voľna, aby si užili more, oddýchli a spoznali Cyprus. Praxujúci si prezreli priestory hotela, oboznámili sa s pracovnou náplňou i BOZP, mali prezentáciu a úvodné stretnutie za účelom získania zručností v zákazníckom servise.  

 „Prostredníctvom zahraničnej praxe sa naši žiaci naučia byť samostatní, zodpovední, získajú pracovné návyky, zdokonalia sa v anglickom jazyku i v praktických zručnostiach. Prax im zároveň uľahčí aj absolvovanie praktickej záverečnej skúšky,“ povedala Ing. Monika Brezovická.

Marta Kanalová