Nie je dôležité zvíťaziť, ale kvalitne turnaj zorganizovať

Známe Coubertinovo- „ Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa“ ( v našom prípade aj zorganizovať), platilo pre nás na 19. ročníku medzinárodného futbalového turnaja zamestnancov škôl O pohár riaditeľov SOŠ obchodu a služieb a Spojenej školy. Takmer stovka aktívnych hráčov a množstvo hostí sa zúčastnilo tejto významnej akcie, ktorá má stále väčšiu obľubu u širokej verejnosti.
     Palmu víťazstva si odniesla novovzniknutá Spojená škola na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote, druhí skončili ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským a tretia SOŠ Kazincbarcika. Naši domáci futbalisti obsadili predposledné deviate miesto s jedným bodom.
   Na záverečnom vyhodnotení v preplnenom Junior Komplexe ( viac ako 130 ľudí) riaditeľ turnaja PaedDr. Jaroslav Bagačka zvýraznil stále sa zvyšujúcu športovú úroveň zápasov, zároveň však vyjadril rozpaky z možného  nasadzovania  aktívnych  mladých hráčov, ktorí nemusia  byť vždy zamestnancami školy, vyjadril sa tiež za stanovenie vekovej hranice, aby si aj starší hráči mohli vychutnať športové zápolenie. Vedúci Odboru vzdelávania a kultúry BBSK Ing. Miroslav Martiš vyzdvihol spoločenský charakter akcie, jej tradíciu a nesmiernu chuť a záujem hráčov.
Podujatie, ktorého úroveň bola azda najvyššia v doterajšej histórii  ukončila  spoločenská zábava .

[nggallery id=33]