Praxujú v sieti zmrzlinových kaviarní v Nemecku

Ešte vlani v decembri ponúkol majiteľ siete zmrzlinových kaviarní v mestečkách Ansbach a Schwäbisch Hall neďaleko Norimbergu Flavio Doná spoluprácu našej škole v rámci zahraničnej praxe. Vtedy sa uskutočnil pohovor a vybrali desiatich žiakov – druhákov, tretiakov a štvrtákov z hotelovej akadémie.

Základným predpokladom na úspešné absolvovanie pohovoru bolo ovládanie nemeckého jazyka na komunikatívnej úrovni, hlavne v oblasti gastronómie, ovládanie matematických úkonov, ale aj komunikatívnosť a snaha učiť sa niečo nové.

„Prvá skupinka piatich žiakov odišla na zahraničnú prax 15. marca, jeden študent išiel 1. apríla, ďalší pôjde 1. mája a traja 16. júna. Okrem nich budú od júna v sietí zmrzlinových kaviarní pracovať na hlavný pracovný pomer štyria žiaci z našej školy, z nich sú traja piataci,“ povedal koordinátor zahraničnej praxe a vyučujúci nemeckého jazyka Mgr. Viktor Chlpoš.

Dodal, že žiakom sa na praxi páči. Spočiatku si však museli zvyknúť na nové prostredie, systém práce i komunikáciu v nemeckom jazyku. Praxujúci pripravujú zmrzlinové poháre, ktoré sa podávajú v kombinácii s ovocím a kávovinovými výrobkami, obsluhujú hostí, ale aj upratujú. Ak sa osvedčia, majiteľ prisľúbil, že tam môžu mať trvalé zamestnanie. Veríme, že získané skúsenosti hotelákom pomôžu a po ukončení štúdia sa uplatnia na trhu práce nielen u nás, ale aj v zahraničí.

[nggallery id=197]