Rekordný počet účastníkov FOURFESTU

   140 účastníkov z 31 škôl štyroch krajín, taký je nový rekordný počet žiakov stredných odborných škôl na našom festivale.  Pre zaujímavosť, doteraz to bol najvyšší počet 115 žiakov z 23 škôl.

   Aj tieto čísla nám potvrdzujú zmysel a význam akcie a zároveň nás zaväzujú. Po dvoch neúrodných rokoch naplnených pandémiou, sme boli vo veľkom očakávaní, čo nás čaká, či budú školy motivované prísť. Veď je čas maturít, v školách je veľa  práce … Odpoveď je viac ako jednoznačná. Prihlásili sa nám úplne nové školy z Bratislavy, Košíc, Prešova či Čadce, ktoré patria v svojom zameraní medzi najlepšie na Slovensku, čo zvyšuje  nielen kvantitu ale aj kvalitu  podujatia. Týmito počtami účastníkov sme dostali prvé výrazné ocenenie. Je to ocenenie  za charakter podujatia, jeho zameranie, jeho pohostinnosť, výbornú organizáciu. Myšlienka  spájať žiakov  štyroch krajín, prezentovať sa, konfrontovať navzájom zručnosti, prežiť príjemné chvíle, je jedinečná. Obzvlášť v tomto období po pandémii, počas invázie, v období  krízy hodnôt.

   Popri súťažiacich sa veľkému záujmu tešia aj sprievodné podujatia. Napríklad o súťaž vo varení fazuľovice bol tentoraz veľký záujem a toto ľudové varenie sa teší záujmu, je už pravidelnou súčasťou  FOURFESTU.

   Badáme tiež zvýšený záujem významných osobností spoločenského a politického života, ale hlavne výraznejšiu aktivitu našich žiakov a zamestnancov, čo je tiež jedna z priorít.

   Tak si držme palce a navzájom sa podporujme  a  prežime úspešne 13.ročník FOURFESTU.

   Do súťaženie priatelia!

                             – b –