Vianoce, Vianoce prichádzajú…

Tak na toto obdobie sme sa celý rok tešili! Konečne sú tu zas – Vianoce. 

Tento rok o niečo výnimočnejšie, pretože sme mali možnosť vyzdobiť si svoj vlastný – stromček ŽŠR. V priestore oddychovej zóny – Pauzičky sa doslova vyníma. Možno ste si všimli, že našu školu zdobí nový väčší stromček na prízemí našej školy, a tak sme sa tohto menšieho radi ujali, a za tento dar ďakujeme pani učiteľke A. Galambovej. Vianočný stromček je jeden zo symbolov Vianoc a zdobí sa na Štedrý deň. Nemá len estetickú funkciu, ale aj prosperitnú a ochrannú funkciu. Veríme, že náš stromček, ktorý sme ozdobili za zvuku vianočných kolied,  vyčarí úsmev na tvárach žiakov aj zamestnancov.

Tradícia ozdobovania vianočného stromčeka pochádza z nemeckých miest, kde sa najskôr nezdobil sviečkami. Náš stromček však zažiaril, nielen sviečkami, ale aj radosťou z obdobia Vianoc, na ktoré sa tak veľmi tešíme.