Vynovená posilňovňa neslúži len žiakom, ale aj zamestnancom

V našej škole sa zrevitalizovala posilňovňa. Nefunkčné a staré stroje sa nahradili novými, modernými, multifunkčnými strojmi. Obnova posilňovne sa riešila od septembra minulého roka.

 „Aby sme vedeli v posilňovni cvičiť so žiakmi počas hodín telesnej výchovy, nakoľko takéto cvičenie sme zakomponovali do tematického plánu, rozhodli sme sa s kolegom Mgr. Róbertom Galambom, že zrevitalizujeme posilňovňu. Vedenie školy nám tento zámer odobrilo a vyčlenili sa finančné prostriedky. Staré stroje už nespĺňali požadované kritériá, niektoré z nich boli aj nefunkčné,“ povedal vyučujúci telesnej výchovy Mgr. Boris Hričan.

V rámci revitalizácie sa kúpili multifunkčné stroje, univerzálne pre chlapcov a dievčatá. Vyučovanie prebieha formou kruhového tréningu s tým, že sa určí partia tela, ktorá sa práve bude precvičovať.  V posilňovni nechýba ani pec-deck na cvičenie prsných svalov, pričom prestavením sa dajú cvičiť aj ramená, stroj na precvičovanie brucha a chrbta, nastaviteľná lavička, činkový stojan a činkový set s celkovou váhou 190 kg, stroj, kde je hrazda, bradlá a možno posilňovať aj brucho, rotoped i cyklotrenažér. Cvičiť možno aj predkopávanie a zakopávanie.

„Niektoré cvičebné pomôcky sme vyrobili revitalizáciou starých, vyradených strojov, ako je lavička na príťahy v sede, či lavička na precvičovanie brušných svalov. Na staršie kladkové systémy sme dali nové lanká a starú lavičku prispôsobili na posilňovanie chrbta,“ vyjadril sa Mgr. B. Hričan.

V posilňovni sa vymenili aj okná, svetlá, je tam aj nový koberec. Súčasťou vybavenia je i  technika- dataprojektor, notebook a ozvučenie, ktorá sa využíva, keď sa cvičí zumba, pilates a aerobik. V pláne je aj stojan na jednoručky, výmena radiátorov, dokúpenie koberca do druhej miestnosti, balančných podložiek a fit lôpt. Zmodernizovaná posilňovňa neslúži len žiakom počas hodín telesnej výchovy, v hojnom počte ju využívajú v rámci aktívneho oddychu aj zamestnanci po pracovnej dobe.

[nggallery id=185]